Om bloggtoppen

Statistiken uppdateras varje timme.
Senaste uppdateringen: 17:05.

Unika besök
- Antal unika webbläsare.

Besök
- Antal besök (dator, mobil och surfplatta).

Visningar
- Visar antalet visningar av din blogg.

Veckostatistik

När man mäter Internettrafik så räknar man normalt antal unika webbläsare per vecka. En webbläsare är det program som du använder när du surfar på Internet. Om samma person går in 4 ggr på en och samma blogg så räknas det som ett unikt besök men 4 st olika besök. Därför skriver vi även ut "alla besök". Under ett och samma besök så kan en användare klicka runt i bloggen och då skapa flera "visningar" på ett besök.
Alla siffor kommer alltså från den senaste veckan.





Bloggtoppen

Blogg Unika besök Besök Visningar Stad
1 Elin Jaconelli Elin Jaconelli elinjaconelli.se 1 605 5 675 6 848 Helsingborg
2 Sofia Samuelsson SofiaStarstrukk sofiastarstrukk.com 1 596 1 891 3 866 Stockholm
3 Louise Persson Louise Persson louiseperssons.se 1 303 1 353 1 411 Kalmar
4 melani.se mel@ni melani.se 1 135 2 219 2 922 Lund
5 ooarven Olivia Arvén - 21 år och gravid ooarven.se 1 103 2 305 3 314 Växjö
6 Christina Kovac Christina Kovac christinakovac.se 686 1 075 1 340 Helsingborg
7 liifeofebba liifeofebba liifeofebba.se 591 1 166 1 479 Malmö
8 fitnessinspiration fitnessinspiration fitnessinspiration.forme.se 570 637 809 Växjö
9 Emma Andersson emmandersson emmandersson.forme.se 508 592 643 Mellerud
10 emmyolofsson Emmy's emmyolofsson.forme.se 485 515 598
11 LOVEBYELLIS LOVEBYELLIS ellis.forme.se 482 517 686 Stockholm
12 filippaaronsson filippaaronsson filippaaronsson.se 478 551 656 Stockholm
13 anniesfodmap anniesfodmap - recept och pepp om IBS och FODMAP anniesfodmap.se 472 604 937
14 Maria High On Life highonlife.for.me 471 527 622
15 S W E A L I F E swealife estelleberglin.se 470 505 662 Stockholm
16 Cecilia Backlund CISSI cissi.for.me 461 510 1 634 Ekenäs
17 Matilda Svensson Dags Att Vakna dagsattvakna.for.me 419 463 597 Stockholm
18 sandraboqvist Sandra Boqvist - Beauty sandraboqvist.se 400 534 921 Trollhättan
19 Linnéa Lindblom linnealindblom linnealindblom.for.me 394 442 486 Stockholm
20 Meryl Mägi Meryl Mägi merylmagi.com 383 499 791 Lund
21 alicebremberg alicebremberg alicebremberg.se 361 452 568 Paris
22 Veronika Axelsson vevvs vevvs.se 359 566 627 örebro
23 stinasallerstrom Travel while you can stinasallerstrom.forme.se 352 423 455
24 twentysomethinge twentysomethinge twentysomethinge.for.me 345 492 519 Växjö
25 Hanna Hultemark Hanna omhanna.se 308 414 674 Växjö/lund
26 maadelleines maadelleines maadelleines.se 294 506 933 Uppsala
27 Emma Josefine Emma Josefine emmajosefine.se 292 585 975
28 hannajohannesson hannajohannesson hannajohannesson.forme.se 274 342 375 älmhult
29 Elin Melander KLAELI klaeli.se 259 269 426 Helsingborg
30 Hanna Grinneby Hannagrinneby hannagrinneby.forme.se 249 563 799 Köping
31 Maja Ljunggren Themaja themaja.for.me 237 250 324 Småland
32 Felicia O FeliciaO - Everyday / Fashion / Modeling feliciao.se 233 342 507 Karlstad
33 RababsMatlagning RababsMatlagning rababsmatlagning.for.me 223 265 360 Malmö
34 melindapadron melindapadron melindapadron.se 214 319 388 Nyköping
35 Camilla Aalto Camillas camillas.forme.se 213 245 265 Finland
36 filippaoberg filippaoberg filippaoberg.for.me 210 383 571 Stockholm
37 rebeccalinnell fitnesslinnell fitnesslinnell.se 207 673 891 Helsingborg
38 Fanny Granström fannygr.forme.se 206 260 337 Skellefteå
39 eemmacarlsson eemmacarlsson eemmacarlsson.forme.se 202 247 342 Norrtälje
40 Elins Photographs Elin Jonasson elinsphotographs.forme.se 183 196 215 Värnamo
41 lindabohman lindabohman lindabohman.forme.se 180 308 345 Kalix
42 lisa grundin lisa grundin lisagrundin.forme.se 172 251 303 örebro
43 juliahanstrom juliahanstrom juliahanstrom.forme.se 169 184 230 Uppsala
44 melisatopic melisatopic melisatopic.for.me 165 223 245 Linköping
45 alicestahlberg alicestahlberg alicestahlberg.forme.se 157 307 474
46 Saga Ernebrink sagasvardagar sagasvardagar.for.me 155 449 578 Skinnskatteberg
47 Magda Seger & Hedda Keszler Magda och Hedda magdahedda.se 154 190 230 Stockholm
48 Olivia oliviajosefin oliviajosefin.forme.se 152 171 183
49 ragna Jonasdotter raagna.se 151 202 243 London
50 Leyla Karabeg Leylie leylie.se 148 157 200 Norrköping
51 MATILDA MATILDA - FINTESS AND HEALTH matildays.se 148 151 259 Malmö
52 Annelie Birane Annelie Birane annelies.forme.se 146 162 240 Stockholm
53 Piezes piezes piezes.forme.se 145 438 568 Köping
54 nikoninan nikoninan nikoninan.for.me 145 153 181
55 idathulin Ida Thulin idathulin.se 144 262 404 Hillerstorp
56 Electras E L E C T R A K V I S T electras.se 143 205 249 Helsingborg
57 sussi Sussi Tasinazzo sussitasinazzo.se 139 152 166 Kalmar
58 Elin Hellgren Elin Hellgren elinhellgren.forme.se 139 159 198 Gävle
59 Matilda Wallin matildawallin matildawallin.se 134 204 258 Bollnäs
60 Matilda Nakev Matildanakev matildanakev.forme.se 132 161 330 Uppsala
Laddar