Om bloggtoppen

Statistiken uppdateras varje timme.
Senaste uppdateringen: 03:05.

Unika besök
- Antal unika webbläsare.

Besök
- Antal besök (dator, mobil och surfplatta).

Visningar
- Visar antalet visningar av din blogg.

Veckostatistik

När man mäter Internettrafik så räknar man normalt antal unika webbläsare per vecka. En webbläsare är det program som du använder när du surfar på Internet. Om samma person går in 4 ggr på en och samma blogg så räknas det som ett unikt besök men 4 st olika besök. Därför skriver vi även ut "alla besök". Under ett och samma besök så kan en användare klicka runt i bloggen och då skapa flera "visningar" på ett besök.
Alla siffor kommer alltså från den senaste veckan.





Bloggtoppen

Blogg Unika besök Besök Visningar Stad
1 Elin Jaconelli Elin Jaconelli elinjaconelli.se 2 074 6 340 8 498 Helsingborg
2 melani.se mel@ni melani.se 552 1 447 1 880 Lund
3 ooarven Olivia Arvén - 22 år och mamma ooarven.se 455 614 799 Växjö
4 Sofia Samuelsson SofiaStarstrukk sofiastarstrukk.com 451 562 842 Stockholm
5 anniesfodmap anniesfodmap - recept och pepp om IBS och FODMAP anniesfodmap.se 425 539 852
6 E S T E L L E   B E R G L I N Estelle Berglin estelleberglin.se 412 443 513 Stockholm
7 fitnessinspiration fitnessinspiration fitnessinspiration.forme.se 382 431 518 Växjö
8 Maria High On Life highonlife.for.me 348 423 478
9 lindabohman lindabohman lindabohman.forme.se 306 319 344 Kalix
10 Emma Andersson emmandersson emmandersson.forme.se 265 283 302 Mellerud
11 Christina Kovac Christina Kovac christinakovac.se 242 296 363 Helsingborg
12 filippaoberg filippaoberg filippaoberg.for.me 208 380 457 Stockholm
13 Meryl Mägi Meryl Mägi merylmagi.com 191 251 334 Lund
14 Linda kjellberg Linda Kjellberg lindakjellberg.se 182 303 717 Växjö
15 alicebremberg alicebremberg alicebremberg.se 178 245 304 Paris
16 Matilda Svensson Dags Att Vakna dagsattvakna.for.me 173 206 234 Stockholm
17 sara hellström sarahellstrom sarahellstrom.for.me 171 211 293 Umeå
18 LOVEBYELLIS LOVEBYELLIS ellis.forme.se 166 171 214 Stockholm
19 hannajohannesson hannajohannesson hannajohannesson.forme.se 165 215 235 älmhult
20 Linnéa Lindblom linnealindblom linnealindblom.for.me 165 185 220 Stockholm
21 liifeofebba liifeofebba liifeofebba.se 139 255 298 Stockholm
22 Julia juliality juliality.for.me 135 164 175
23 Magda Seger & Hedda Keszler Magda och Hedda magdahedda.se 133 138 164 Stockholm
24 rebeccalinnell fitnesslinnell fitnesslinnell.se 129 413 519 Helsingborg
25 stinasallerstrom Travel while you can stinasallerstrom.forme.se 129 150 159
26 Hanna Hultemark Hanna omhanna.se 113 136 190 Växjö/lund
27 fannyvilhelmina fannyvilhelmina fannyvilhelmina.for.me 108 108 158 Borås
28 Hanna Karlsson Hannamk hannamks.se 108 217 249 Kalmar
29 Felicia O FeliciaO - Everyday / Fashion / Modeling feliciao.se 108 120 151 Göteborg
30 Elins Photographs Elin Jonasson elinsphotographs.forme.se 104 175 196 Värnamo
31 RababsMatlagning RababsMatlagning rababsmatlagning.for.me 104 152 190 Malmö
32 Hedvig Sannar Hedvig Sannar - blogg - mode, min vardag & inredning hedvigs.nu 103 137 177 Malmö
33 Emma Josefine Emma Josefine emmajosefine.se 100 143 198
34 trainingfoodinspo trainingfoodinspo trainingfoodinspo.for.me 100 131 151 Kalmar
35 nikoninan nikoninan nikoninan.for.me 98 100 136
36 Emmy Laursen emmylaursen emmylaursen.se 94 314 371 Falun
37 Annelie Birane Annelie Birane annelies.forme.se 85 91 153 Stockholm
38 maadelleines maadelleines maadelleines.se 85 107 140 Uppsala
39 lisa grundin lisa grundin lisagrundin.forme.se 79 102 115 örebro
40 Maja Ljunggren Themaja themaja.for.me 78 84 124 Småland
41 Felicia Larsson felicia- sundancekid.forme.se 77 89 210 Västerås
42 Hanna Grinneby Hannagrinneby hannagrinneby.forme.se 74 94 125 Köping
43 Elin Hellgren Elin Hellgren elinhellgren.forme.se 73 75 98 Gävle
44 twentysomethinge twentysomethinge twentysomethinge.for.me 71 73 85 Växjö
45 Aya Torok wusgood wusgood.for.me 70 103 197 Uppsala
46 Paulina Wijkström Paulina Wijkström paulina.for.me 70 108 128 Rhodos, Grekland
47 Olivia Green Olivia Green - Fristående Hudvårdskonsult Mary Kay oliviagreen.forme.se 67 70 100 örebro
48 melindapadron melindapadron melindapadron.se 65 74 108 Nyköping
49 MATILDA MATILDA - FINTESS AND HEALTH matildays.se 63 65 75 Malmö
50 Josefine Borg Josefine Borg josefineborg.forme.se 62 65 89 Stockholm
51 emmahagglund emmahagglund emmahagglund.forme.se 61 119 133 örebro
52 addinnovavape addinnovavape addinnovavape.for.me 61 62 62 New York
53 Juliana Flodin Juliana Flodin julianaflodin.se 61 69 132 Stockholm
54 Cecilia Backlund CISSI cissi.for.me 61 62 286 Ekenäs
55 Lisa LisaJeli lisajeli.for.me 60 83 98 Göteborg
56 Andrea Emelie M. ANDREA M. andream.forme.se 60 119 150 Växjö
57 Nadinefritz Nadinefritz nadinefritz.se 59 76 105 Jönköping
58 Saga Ernebrink sagasvardagar sagasvardagar.for.me 58 73 271 Skinnskatteberg
59 Krystal Nilsen Krystal krystal.forme.se 57 59 69 Göteborg
60 Fiaeriksson FIA ERIKSSON fiaeriksson.se 57 62 75 Ludvika
61 lovisahammar lovisahammar lovisahammar.forme.se 55 68 99 Tidaholm
62 Felicia stylist FELICIA | LIFESTYLE feliciastylist.forme.se 55 62 79 Göteborg
63 Maja Lundberg majalundberg.forme.se majalundberg.se 54 73 97 Umeå
Laddar