Om bloggtoppen

Statistiken uppdateras varje timme.
Senaste uppdateringen: 02:05.

Unika besök
- Antal unika webbläsare.

Besök
- Antal besök (dator, mobil och surfplatta).

Visningar
- Visar antalet visningar av din blogg.

Veckostatistik

När man mäter Internettrafik så räknar man normalt antal unika webbläsare per vecka. En webbläsare är det program som du använder när du surfar på Internet. Om samma person går in 4 ggr på en och samma blogg så räknas det som ett unikt besök men 4 st olika besök. Därför skriver vi även ut "alla besök". Under ett och samma besök så kan en användare klicka runt i bloggen och då skapa flera "visningar" på ett besök.
Alla siffor kommer alltså från den senaste veckan.





Bloggtoppen

Blogg Unika besök Besök Visningar Stad
1 Elin Jaconelli Elin Jaconelli elinjaconelli.se 2 027 6 906 11 177 Helsingborg
2 ooarven Olivia Arvén - 22 år och mamma ooarven.se 1 174 2 710 3 871 Växjö
3 anniesfodmap anniesfodmap - recept och pepp om IBS och FODMAP anniesfodmap.se 762 990 1 503
4 melani.se mel@ni melani.se 684 1 921 2 529 Lund
5 Sofia Samuelsson SofiaStarstrukk sofiastarstrukk.com 638 799 1 383 Stockholm
6 E S T E L L E   B E R G L I N Estelle Berglin estelleberglin.se 542 588 656 Stockholm
7 fitnessinspiration fitnessinspiration fitnessinspiration.forme.se 486 551 688 Växjö
8 Maria High On Life highonlife.for.me 430 495 583
9 Matilda Svensson Dags Att Vakna dagsattvakna.for.me 389 439 519 Stockholm
10 Emma Andersson emmandersson emmandersson.forme.se 387 433 458 Mellerud
11 Christina Kovac Christina Kovac christinakovac.se 384 622 762 Helsingborg
12 sara hellström sarahellstrom sarahellstrom.for.me 379 508 651 Umeå
13 liifeofebba liifeofebba liifeofebba.se 319 550 681 Stockholm
14 filippaaronsson filippaaronsson filippaaronsson.se 278 295 326 Stockholm
15 stinasallerstrom Travel while you can stinasallerstrom.forme.se 260 299 331
16 Meryl Mägi Meryl Mägi merylmagi.com 244 330 475 Lund
17 hannajohannesson hannajohannesson hannajohannesson.forme.se 229 282 325 älmhult
18 filippaoberg filippaoberg filippaoberg.for.me 208 470 636 Stockholm
19 alicestahlberg alicestahlberg alicestahlberg.forme.se 208 508 596
20 RababsMatlagning RababsMatlagning rababsmatlagning.for.me 204 241 322 Malmö
21 maadelleines maadelleines maadelleines.se 203 409 626 Uppsala
22 Linnéa Lindblom linnealindblom linnealindblom.for.me 202 226 259 Stockholm
23 alicebremberg alicebremberg alicebremberg.se 197 226 278 Paris
24 Cecilia Backlund CISSI cissi.for.me 196 215 807 Ekenäs
25 Julia juliality juliality.for.me 194 225 249
26 Matilda Wallin Matilda Wallin matildawallin.se 187 291 410 Bollnäs
27 LOVEBYELLIS LOVEBYELLIS ellis.forme.se 176 192 253 Stockholm
28 rebeccalinnell fitnesslinnell fitnesslinnell.se 153 569 738 Helsingborg
29 Hanna Grinneby Hannagrinneby hannagrinneby.forme.se 152 287 355 Köping
30 Felicia O FeliciaO - Everyday / Fashion / Modeling feliciao.se 139 175 249 Göteborg
31 Veronika Axelsson vevvs vevvs.se 137 181 360 örebro
32 Linda kjellberg Linda Kjellberg lindakjellberg.se 136 263 400 Växjö
33 Beatrice Svensson Beatrice Svensson beatricesvensson.for.me 134 149 278 Linköping
34 Ebba Andersson Ebba Andersson ebbaandersson.for.me 130 133 145
35 Camilla Aalto Camillas camillas.forme.se 129 139 157 Finland
36 Annelie Birane Annelie Birane annelies.forme.se 121 133 204 Stockholm
37 twentysomethinge twentysomethinge twentysomethinge.for.me 119 124 139 Växjö
38 melindapadron melindapadron melindapadron.se 117 144 187 Nyköping
39 Elin Hellgren Elin Hellgren elinhellgren.forme.se 115 121 154 Gävle
40 Hanna Karlsson Hannamk hannamks.se 112 217 258 Kalmar
41 nwistrand nwistrand nwistrand.forme.se 110 304 592
42 Emmy Laursen emmylaursen emmylaursen.se 109 372 436 Falun
43 Saga Ernebrink sagasvardagar sagasvardagar.for.me 107 147 219 Skinnskatteberg
44 Emma Josefine Emma Josefine emmajosefine.se 106 113 225
45 saramaija saramaija saramaija.forme.se 105 369 489 Skövde
46 Lisa LisaJeli lisajeli.for.me 102 123 140 Göteborg
47 Krystal Nilsen Krystal krystal.forme.se 98 106 138 Göteborg
48 Katarina & Cathrine dessertordisaster dessertordisaster.for.me 95 115 127 Stockholm
49 josephiners josephiners josephiners.forme.se 95 99 110 Växjö
50 Maja Ljunggren Themaja themaja.for.me 93 103 146 Småland
51 frida östberg frida östberg fridaostberg.forme.se 93 133 170 Kungshamn
52 johannapettersson johannapettersson johannapettersson.forme.se 92 105 118 Nyköping
53 eemmacarlsson eemmacarlsson eemmacarlsson.forme.se 92 114 123 Norrtälje
54 lisa grundin lisa grundin lisagrundin.forme.se 92 133 141 örebro
55 Fiaeriksson FIA ERIKSSON fiaeriksson.se 92 115 152 Ludvika
56 Hedvig Sannar Hedvig Sannar - blogg - mode, min vardag & inredning hedvigs.nu 90 132 200 Malmö
57 Magda Seger & Hedda Keszler Magda och Hedda magdahedda.se 90 96 108 Stockholm
58 MATILDA MATILDA - FINTESS AND HEALTH matildays.se 87 90 136 Malmö
59 Emmy Björling Emmy Björling emsfash.forme.se 87 87 111 Göteborg
60 ragna Jonasdotter raagna.se 84 108 144 London
61 RMCK - en skönhetsblogg RMCK - en skönhetsblogg rmck.for.me 83 85 91 Stockholm
62 nikoninan nikoninan nikoninan.for.me 82 88 105
63 Felicia Larsson felicia- sundancekid.forme.se 81 91 174 Västerås
64 Agnes Maya Andersson agma agma.forme.se 79 119 129 Sundsvall
65 Aya Torok wusgood wusgood.for.me 77 112 214 Uppsala
66 Ebba Gustafsson Ebba Gustafsson ebbagustafsson.for.me 74 88 179 Kalmar
67 emmahagglund emmahagglund emmahagglund.forme.se 74 78 90 örebro
68 Frida Johansson Frida Johansson fridajohanssonn.for.me 73 158 219 älmhult
69 lovisahammar lovisahammar lovisahammar.forme.se 72 127 179 Tidaholm
70 Sofia Wigren sofiawigren sofiawigren.se 70 153 173 Aberdeen
71 Elins Photographs Elin Jonasson elinsphotographs.forme.se 70 102 153 Värnamo
72 miajohansson Mia Johansson - kontakt: miajohansson@live.com miajohansson.forme.se 69 73 79 Stockholm
73 Olivia Green Olivia Green - Fristående Hudvårdskonsult Mary Kay oliviagreen.forme.se 69 83 125 örebro
74 Maja Lundberg majalundberg.forme.se majalundberg.se 69 135 162 Umeå
75 Emma Emma emmalinneah.for.me 65 147 235
76 Vatten vatten.forme.se 65 70 105
77 Beeatrice Beeatrice beeatrice.for.me 65 66 72 Katrineholm
78 Josefine Borg Josefine Borg josefineborg.forme.se 64 65 90 Stockholm
79 idaholmqvist idaholmqvist idaholmqvist.forme.se 63 84 110 Helsingborg
80 Amanda-Eleonora Hafdell Amandaeleonora amandaeleonora.for.me 63 75 98 örebro
81 Matilda Nakev Matildanakev matildanakev.forme.se 60 65 82 Uppsala
82 Annasdotter -skönhetsblogg Annasdotter - Skönhet & sminkblogg annasdotter.for.me 60 63 76 Jönköping
83 Rouge rouge rouge.for.me 60 67 77 Stockholm
84 Sofia Vendela Sofia Vendela sofiavendela.for.me 60 62 74 Stockholm
85 fannyvilhelmina fannyvilhelmina fannyvilhelmina.for.me 59 61 88 Borås
86 emmawessman Emma Wessman emmawessman.forme.se 59 64 84 örebro
87 Mathildajonsson Mathildajonsson mathildajonsson.forme.se 58 60 66
88 Hanna Hultemark Hanna omhanna.se 57 68 76 Växjö/lund
89 Olivia oliviajosefin oliviajosefin.forme.se 57 61 68
90 hannae hannae hannae.forme.se 57 70 78 Eskilstuna
91 lindabohman lindabohman lindabohman.forme.se 55 62 65 Kalix
Laddar