Om bloggtoppen

Statistiken uppdateras varje timme.
Senaste uppdateringen: 00:05.

Unika besök
- Antal unika webbläsare.

Besök
- Antal besök (dator, mobil och surfplatta).

Visningar
- Visar antalet visningar av din blogg.

Veckostatistik

När man mäter Internettrafik så räknar man normalt antal unika webbläsare per vecka. En webbläsare är det program som du använder när du surfar på Internet. Om samma person går in 4 ggr på en och samma blogg så räknas det som ett unikt besök men 4 st olika besök. Därför skriver vi även ut "alla besök". Under ett och samma besök så kan en användare klicka runt i bloggen och då skapa flera "visningar" på ett besök.
Alla siffor kommer alltså från den senaste veckan.





Bloggtoppen

Blogg Unika besök Besök Visningar Stad
1 Elin Jaconelli Elin Jaconelli elinjaconelli.se 1 713 5 275 6 763 Helsingborg
2 Cecilia Backlund CISSI cissi.for.me 697 834 3 068 Ekenäs
3 melani.se mel@ni melani.se 551 1 431 1 669 Lund
4 E S T E L L E   B E R G L I N Estelle Berglin estelleberglin.se 466 510 561 Stockholm
5 Elins Photographs Elin Jonasson elinsphotographs.forme.se 384 442 462 Värnamo
6 anniesfodmap anniesfodmap - recept och pepp om IBS och FODMAP anniesfodmap.se 375 482 709
7 ooarven Olivia Arvén - 22 år och mamma ooarven.se 351 428 664 Växjö
8 Maria High On Life highonlife.for.me 289 343 404
9 fitnessinspiration fitnessinspiration fitnessinspiration.forme.se 277 326 425 Växjö
10 Christina Kovac Christina Kovac christinakovac.se 274 312 355 Helsingborg
11 Matilda Svensson Dags Att Vakna dagsattvakna.for.me 265 315 391 Stockholm
12 Emma Andersson emmandersson emmandersson.forme.se 256 288 298 Mellerud
13 hannajohannesson hannajohannesson hannajohannesson.forme.se 242 293 320 älmhult
14 Sofia Samuelsson SofiaStarstrukk sofiastarstrukk.com 242 288 619 Stockholm
15 Felicia O FeliciaO - Everyday / Fashion / Modeling feliciao.se 241 300 442 Göteborg
16 Meryl Mägi Meryl Mägi merylmagi.com 203 277 333 Lund
17 liifeofebba liifeofebba liifeofebba.se 184 298 399 Stockholm
18 RababsMatlagning RababsMatlagning rababsmatlagning.for.me 176 237 284 Malmö
19 Linnéa Lindblom linnealindblom linnealindblom.for.me 163 188 210 Stockholm
20 filippaoberg filippaoberg filippaoberg.for.me 160 266 351 Stockholm
21 rebeccalinnell fitnesslinnell fitnesslinnell.se 151 490 578 Helsingborg
22 sara hellström sarahellstrom sarahellstrom.for.me 133 155 238 Umeå
23 Linda kjellberg Linda Kjellberg lindakjellberg.se 131 228 500 Växjö
24 Julia juliality juliality.for.me 125 141 148
25 Emmy Laursen emmylaursen emmylaursen.se 117 320 373 Falun
26 Josefine Ivström josefineivstrom josefineivstrom.forme.se 107 116 124 Västerås
27 alicebremberg alicebremberg alicebremberg.se 102 117 134 Paris
28 LOVEBYELLIS LOVEBYELLIS ellis.forme.se 95 102 130 Stockholm
29 Camilla Aalto Camillas camillas.forme.se 91 98 105 Finland
30 lisa grundin lisa grundin lisagrundin.forme.se 82 104 112 örebro
31 Linnéa Zweiniger SVEALINNÉA svealinnea.for.me 76 81 93 Stockholm
32 Hedvig Sannar Hedvig Sannar - blogg - mode, min vardag & inredning hedvigs.nu 76 100 149 Malmö
33 Maja Ljunggren Themaja themaja.for.me 74 78 156 Småland
34 Nadinefritz Nadinefritz nadinefritz.se 73 89 123 Jönköping
35 Sara Leffler Sara Leffler saraleffler.for.me 73 97 128 Göteborg
36 Hanna Karlsson Hannamk hannamks.se 71 133 153 Kalmar
37 stinasallerstrom Travel while you can stinasallerstrom.forme.se 70 77 88
38 Klara Sjödin klarajohanna klarajohanna.for.me 69 77 105 Lycksele
39 LinaochMelker brorberg brorberg.for.me 69 76 97 Uppsala
40 Magda Seger & Hedda Keszler Magda och Hedda magdahedda.se 68 69 75 Stockholm
41 Juliana Flodin Juliana Flodin julianaflodin.se 66 67 83 Stockholm
42 Krystal Nilsen Krystal krystal.forme.se 65 66 93 Göteborg
43 Maja Lundberg majalundberg.forme.se majalundberg.se 63 93 140 Umeå
44 ragna Jonasdotter raagna.se 62 77 97 London
45 Elsa Löth Elsa Löth elsaloth.se 60 60 97 Stockholm
46 Hanna Bolander bolander bolander.for.me 60 61 70 Växjö
47 frida östberg frida östberg fridaostberg.forme.se 59 60 88 Kungshamn
48 juliana juliana juliana.for.me 59 76 92
49 Elin Hellgren Elin Hellgren elinhellgren.forme.se 58 64 89 Gävle
50 MATILDA MATILDA - FINTESS AND HEALTH matildays.se 58 62 75 Malmö
51 Josefine & Sofi Josefine & Sofi josefinesofi.forme.se 54 64 166 Uppsala
52 Josefine Borg Josefine Borg josefineborg.forme.se 53 57 86 Stockholm
53 Annelie Birane Annelie Birane annelies.forme.se 52 56 82 Stockholm
54 lovisahammar lovisahammar lovisahammar.forme.se 51 83 92 Tidaholm
Laddar