Om bloggtoppen

Statistiken uppdateras varje timme.
Senaste uppdateringen: 10:05.

Unika besök
- Antal unika webbläsare.

Besök
- Antal besök (dator, mobil och surfplatta).

Visningar
- Visar antalet visningar av din blogg.

Veckostatistik

När man mäter Internettrafik så räknar man normalt antal unika webbläsare per vecka. En webbläsare är det program som du använder när du surfar på Internet. Om samma person går in 4 ggr på en och samma blogg så räknas det som ett unikt besök men 4 st olika besök. Därför skriver vi även ut "alla besök". Under ett och samma besök så kan en användare klicka runt i bloggen och då skapa flera "visningar" på ett besök.
Alla siffor kommer alltså från den senaste veckan.





Bloggtoppen

Blogg Unika besök Besök Visningar Stad
1 Elin Jaconelli Elin Jaconelli elinjaconelli.se 1 366 4 357 5 146 Helsingborg
2 melani.se mel@ni melani.se 531 1 417 1 664 Lund
3 liifeofebba liifeofebba liifeofebba.se 391 573 732 Stockholm
4 E S T E L L E   B E R G L I N Estelle Berglin estelleberglin.se 335 384 440 Stockholm
5 ooarven Olivia Arvén - 22 år och mamma ooarven.se 320 400 540 Växjö
6 anniesfodmap anniesfodmap - recept och pepp om IBS och FODMAP anniesfodmap.se 287 365 589
7 Christina Kovac Christina Kovac christinakovac.se 269 278 334 Helsingborg
8 Sofia Samuelsson SofiaStarstrukk sofiastarstrukk.com 257 294 477 Stockholm
9 Emma Andersson emmandersson emmandersson.forme.se 244 285 305 Mellerud
10 Linnéa Lindblom linnealindblom linnealindblom.for.me 235 270 320 Stockholm
11 fitnessinspiration fitnessinspiration fitnessinspiration.forme.se 176 191 237 Växjö
12 Felicia O FeliciaO - Everyday / Fashion / Modeling feliciao.se 175 254 397 Göteborg
13 Meryl Mägi Meryl Mägi merylmagi.com 166 210 262 Lund
14 filippaoberg filippaoberg filippaoberg.for.me 166 263 309 Stockholm
15 Matilda Svensson Dags Att Vakna dagsattvakna.for.me 142 181 214 Stockholm
16 Maria High On Life highonlife.for.me 140 160 183
17 rebeccalinnell fitnesslinnell fitnesslinnell.se 123 394 677 Helsingborg
18 sara hellström sarahellstrom sarahellstrom.for.me 121 140 207 Umeå
19 hannajohannesson hannajohannesson hannajohannesson.forme.se 121 146 154 älmhult
20 Emmy Laursen emmylaursen emmylaursen.se 119 274 347 Falun
21 Amanda-Eleonora Hafdell Amandaeleonora amandaeleonora.for.me 98 102 130 örebro
22 Magda Seger & Hedda Keszler Magda och Hedda magdahedda.se 97 98 116 Stockholm
23 Julia juliality juliality.for.me 96 114 133
24 Linda kjellberg Linda Kjellberg lindakjellberg.se 94 232 352 Växjö
25 juliana juliana juliana.for.me 93 133 190
26 stinasallerstrom Travel while you can stinasallerstrom.forme.se 89 111 126
27 Sara Leffler Sara Leffler saraleffler.for.me 88 100 122 Göteborg
28 RababsMatlagning RababsMatlagning rababsmatlagning.for.me 86 112 143 Malmö
29 Maja Ljunggren Themaja themaja.for.me 77 81 222 Småland
30 Linnéa Zweiniger SVEALINNÉA svealinnea.for.me 76 79 131 Stockholm
31 LOVEBYELLIS LOVEBYELLIS ellis.forme.se 75 80 120 Stockholm
32 Hedvig Sannar Hedvig Sannar - blogg - mode, min vardag & inredning hedvigs.nu 74 106 145 Malmö
33 lovisahammar lovisahammar lovisahammar.forme.se 74 142 211 Tidaholm
34 Emma Josefine Emma Josefine emmajosefine.se 73 80 171
35 Sofia Wigren sofiawigren sofiawigren.se 73 74 98 Aberdeen
36 Elsa Löth Elsa Löth elsaloth.se 72 79 119 Stockholm
37 Juliana Flodin Juliana Flodin julianaflodin.se 71 71 103 Stockholm
38 lillykungs lillykungs lillykungs.forme.se 62 65 85
39 MATILDA MATILDA - FINTESS AND HEALTH matildays.se 60 63 94 Malmö
40 ellendahl ellendahl ellendahl.for.me 60 86 127 Växjö
41 marikaha marikaha marikaha.for.me 57 69 127
42 Matilda Nakev Matildanakev matildanakev.forme.se 57 60 66 Uppsala
43 Melinda Gustavsson melindagustavsson melindagustavsson.forme.se 54 96 130 Köping
44 elinnesutt elinnesutt elinnesutt.forme.se 53 54 145 Göteborg
45 Veronika Axelsson vevvs vevvs.for.me 52 58 74 örebro
46 Georgina Caskey georginaa georginaa.se 52 53 115 Trollhättan
Laddar