Om bloggtoppen

Statistiken uppdateras varje timme.
Senaste uppdateringen: 14:05.

Unika besök
- Antal unika webbläsare.

Besök
- Antal besök (dator, mobil och surfplatta).

Visningar
- Visar antalet visningar av din blogg.

Veckostatistik

När man mäter Internettrafik så räknar man normalt antal unika webbläsare per vecka. En webbläsare är det program som du använder när du surfar på Internet. Om samma person går in 4 ggr på en och samma blogg så räknas det som ett unikt besök men 4 st olika besök. Därför skriver vi även ut "alla besök". Under ett och samma besök så kan en användare klicka runt i bloggen och då skapa flera "visningar" på ett besök.
Alla siffor kommer alltså från den senaste veckan.





Bloggtoppen

Blogg Unika besök Besök Visningar Stad
1 Elin Jaconelli Elin Jaconelli elinjaconelli.se 2 078 6 575 8 398 Helsingborg
2 melani.se mel@ni melani.se 600 1 539 1 960 Lund
3 anniesfodmap anniesfodmap - recept och pepp om IBS och FODMAP anniesfodmap.se 481 611 931
4 ooarven Olivia Arvén - 22 år och mamma ooarven.se 464 642 788 Växjö
5 Sofia Samuelsson SofiaStarstrukk sofiastarstrukk.com 450 558 843 Stockholm
6 E S T E L L E   B E R G L I N Estelle Berglin estelleberglin.se 419 454 515 Stockholm
7 fitnessinspiration fitnessinspiration fitnessinspiration.forme.se 388 456 559 Växjö
8 Maria High On Life highonlife.for.me 379 456 535
9 lindabohman lindabohman lindabohman.forme.se 312 328 355 Kalix
10 sara hellström sarahellstrom sarahellstrom.for.me 291 345 471 Umeå
11 Emma Andersson emmandersson emmandersson.forme.se 276 303 324 Mellerud
12 Christina Kovac Christina Kovac christinakovac.se 249 332 388 Helsingborg
13 filippaoberg filippaoberg filippaoberg.for.me 222 398 476 Stockholm
14 Linda kjellberg Linda Kjellberg lindakjellberg.se 209 310 659 Växjö
15 Meryl Mägi Meryl Mägi merylmagi.com 194 251 312 Lund
16 Matilda Svensson Dags Att Vakna dagsattvakna.for.me 181 217 242 Stockholm
17 LOVEBYELLIS LOVEBYELLIS ellis.forme.se 175 178 225 Stockholm
18 Linnéa Lindblom linnealindblom linnealindblom.for.me 175 201 236 Stockholm
19 hannajohannesson hannajohannesson hannajohannesson.forme.se 172 227 251 älmhult
20 alicebremberg alicebremberg alicebremberg.se 169 217 277 Paris
21 Magda Seger & Hedda Keszler Magda och Hedda magdahedda.se 150 161 192 Stockholm
22 Julia juliality juliality.for.me 145 172 181
23 rebeccalinnell fitnesslinnell fitnesslinnell.se 129 443 552 Helsingborg
24 RababsMatlagning RababsMatlagning rababsmatlagning.for.me 124 166 209 Malmö
25 stinasallerstrom Travel while you can stinasallerstrom.forme.se 117 130 138
26 Hanna Karlsson Hannamk hannamks.se 117 219 250 Kalmar
27 liifeofebba liifeofebba liifeofebba.se 116 247 288 Stockholm
28 Hedvig Sannar Hedvig Sannar - blogg - mode, min vardag & inredning hedvigs.nu 115 158 206 Malmö
29 Emmy Laursen emmylaursen emmylaursen.se 113 329 385 Falun
30 Felicia O FeliciaO - Everyday / Fashion / Modeling feliciao.se 105 118 135 Göteborg
31 Elins Photographs Elin Jonasson elinsphotographs.forme.se 103 167 188 Värnamo
32 Hanna Hultemark Hanna omhanna.se 102 124 177 Växjö/lund
33 Emma Josefine Emma Josefine emmajosefine.se 90 141 232
34 fannyvilhelmina fannyvilhelmina fannyvilhelmina.for.me 88 89 144 Borås
35 Felicia Larsson felicia- sundancekid.forme.se 85 96 232 Västerås
36 nikoninan nikoninan nikoninan.for.me 83 86 116
37 Saga Ernebrink sagasvardagar sagasvardagar.for.me 82 112 310 Skinnskatteberg
38 Elin Hellgren Elin Hellgren elinhellgren.forme.se 80 82 101 Gävle
39 Annelie Birane Annelie Birane annelies.forme.se 79 83 130 Stockholm
40 twentysomethinge twentysomethinge twentysomethinge.for.me 79 83 99 Växjö
41 Maja Ljunggren Themaja themaja.for.me 78 82 142 Småland
42 Aya Torok wusgood wusgood.for.me 73 111 236 Uppsala
43 emmahagglund emmahagglund emmahagglund.forme.se 72 116 133 örebro
44 trainingfoodinspo trainingfoodinspo trainingfoodinspo.for.me 70 94 107 Kalmar
45 maadelleines maadelleines maadelleines.se 69 83 107 Uppsala
46 Hanna Grinneby Hannagrinneby hannagrinneby.forme.se 69 89 115 Köping
47 Paulina Wijkström Paulina Wijkström paulina.for.me 68 100 126 Rhodos, Grekland
48 MATILDA MATILDA - FINTESS AND HEALTH matildays.se 68 72 84 Malmö
49 melindapadron melindapadron melindapadron.se 67 75 99 Nyköping
50 ellendahl ellendahl ellendahl.for.me 64 110 184 Växjö
51 Cecilia Backlund CISSI cissi.for.me 64 66 277 Ekenäs
52 lisa grundin lisa grundin lisagrundin.forme.se 63 83 88 örebro
53 Nadinefritz Nadinefritz nadinefritz.se 62 74 96 Jönköping
54 Olivia Green Olivia Green - Fristående Hudvårdskonsult Mary Kay oliviagreen.forme.se 62 66 88 örebro
55 Josefine Borg Josefine Borg josefineborg.forme.se 59 62 80 Stockholm
56 lovisahammar lovisahammar lovisahammar.forme.se 59 72 106 Tidaholm
57 Emma Adesund Emma Adesund emmaadesund.for.me 59 64 85 Värnamo
58 Annasdotter -skönhetsblogg Annasdotter - Skönhet & sminkblogg annasdotter.for.me 58 62 82 Jönköping
59 Rouge rouge rouge.for.me 57 64 76 Stockholm
60 Juliana Flodin Juliana Flodin julianaflodin.se 55 64 110 Stockholm
61 Lisa LisaJeli lisajeli.for.me 54 77 87 Göteborg
62 Krystal Nilsen Krystal krystal.forme.se 53 56 70 Göteborg
63 ragna Jonasdotter raagna.se 52 74 79 London
Laddar