Om bloggtoppen

Statistiken uppdateras varje timme.
Senaste uppdateringen: 06:05.

Unika besök
- Antal unika webbläsare.

Besök
- Antal besök (dator, mobil och surfplatta).

Visningar
- Visar antalet visningar av din blogg.

Veckostatistik

När man mäter Internettrafik så räknar man normalt antal unika webbläsare per vecka. En webbläsare är det program som du använder när du surfar på Internet. Om samma person går in 4 ggr på en och samma blogg så räknas det som ett unikt besök men 4 st olika besök. Därför skriver vi även ut "alla besök". Under ett och samma besök så kan en användare klicka runt i bloggen och då skapa flera "visningar" på ett besök.
Alla siffor kommer alltså från den senaste veckan.





Bloggtoppen

Blogg Unika besök Besök Visningar Stad
1 Elin Jaconelli Elin Jaconelli elinjaconelli.se 786 1 342 1 596 Helsingborg
2 Carro Ekelund Carro Ekelund carroekelund.se 491 556 896
3 Sofia Samuelsson SofiaStarstrukk sofiastarstrukk.com 447 477 917 Stockholm
4 melani.se mel@ni melani.se 376 1 063 1 252 Lund
5 E S T E L L E   B E R G L I N Estelle Berglin estelleberglin.se 258 285 315 Stockholm
6 RababsMatlagning RababsMatlagning rababsmatlagning.for.me 151 170 208 Malmö
7 anniesfodmap anniesfodmap - recept och pepp om IBS och FODMAP anniesfodmap.se 130 164 206
8 foberg foberg foberg.for.me 109 121 128 Stockholm
9 Linda kjellberg Linda Kjellberg lindakjellberg.se 105 184 280 Växjö
10 sara hellström sarahellstrom sarahellstrom.for.me 105 120 173 Umeå
11 Maria High On Life highonlife.for.me 99 106 115
12 rebeccalinnell fitnesslinnell fitnesslinnell.se 95 274 397 Helsingborg
13 Meryl Mägi Meryl Mägi merylmagi.com 90 114 158 Lund
14 fitnessinspiration fitnessinspiration fitnessinspiration.forme.se 77 81 110 Växjö
15 hannajohannesson hannajohannesson hannajohannesson.forme.se 75 88 99 älmhult
16 anna ljungdahl annaljungdahl annaljungdahl.for.me 73 95 126 Stockholm
17 EvelinaBonerud EvelinaBonerud evelinabonerud.for.me 72 92 107 Stockholm
18 Matilda Svensson Dags Att Vakna dagsattvakna.for.me 64 71 91 Stockholm
19 Felicia O FeliciaO - Everyday / Fashion / Modeling feliciao.se 63 68 91 Göteborg
20 hannagrinnebys hannagrinnebys hannagrinnebys.for.me 59 118 138
21 kamillahissan kamillahissan kamillahissan.for.me 58 135 183 Växjö
22 Frida Johansson johanssonfrida johanssonfrida.for.me 56 63 88 Norrköping
23 Emmy Laursen emmylaursen emmylaursen.se 54 164 192 Falun
24 LOVEBYELLIS LOVEBYELLIS ellis.forme.se 54 56 89 Stockholm
25 Hannah Smith Hannah Smith hannahsmith.for.me 50 50 78 Stockholm
26 Nora mina detaljer minadetaljer.forme.se 49 64 79
Laddar