Om bloggtoppen

Statistiken uppdateras varje timme.
Senaste uppdateringen: 00:05.

Unika besök
- Antal unika webbläsare.

Besök
- Antal besök (dator, mobil och surfplatta).

Visningar
- Visar antalet visningar av din blogg.

Veckostatistik

När man mäter Internettrafik så räknar man normalt antal unika webbläsare per vecka. En webbläsare är det program som du använder när du surfar på Internet. Om samma person går in 4 ggr på en och samma blogg så räknas det som ett unikt besök men 4 st olika besök. Därför skriver vi även ut "alla besök". Under ett och samma besök så kan en användare klicka runt i bloggen och då skapa flera "visningar" på ett besök.
Alla siffor kommer alltså från den senaste veckan.





Bloggtoppen

Blogg Unika besök Besök Visningar Stad
1 Elin Jaconelli Elin Jaconelli elinjaconelli.se 1 585 5 562 6 634 Helsingborg
2 ooarven Olivia Arvén - 21 år och gravid ooarven.se 1 526 3 401 4 745 Växjö
3 melani.se mel@ni melani.se 1 074 2 185 2 820 Lund
4 Emma Josefine Emma Josefine emmajosefine.se 1 057 1 369 2 024
5 Sofia Samuelsson SofiaStarstrukk sofiastarstrukk.com 889 1 197 2 419 Stockholm
6 Christina Kovac Christina Kovac christinakovac.se 682 1 352 1 686 Helsingborg
7 fitnessinspiration fitnessinspiration fitnessinspiration.forme.se 523 580 700 Växjö
8 liifeofebba liifeofebba liifeofebba.se 481 951 1 183 Stockholm
9 anniesfodmap anniesfodmap - recept och pepp om IBS och FODMAP anniesfodmap.se 477 664 1 099
10 E S T E L L E   B E R G L I N Estelle Berglin estelleberglin.se 477 536 638 Stockholm
11 Maria High On Life highonlife.for.me 392 451 553
12 Electras E L E C T R A K V I S T electras.se 385 573 784 Helsingborg
13 LOVEBYELLIS LOVEBYELLIS ellis.forme.se 357 384 513 Stockholm
14 Hanna Hultemark Hanna omhanna.se 337 537 686 Växjö/lund
15 filippaaronsson filippaaronsson filippaaronsson.se 314 346 373 Stockholm
16 alicebremberg alicebremberg alicebremberg.se 310 425 546 Paris
17 Emma Andersson emmandersson emmandersson.forme.se 296 330 345 Mellerud
18 veto VETO veto.forme.se 275 316 484 Malmö
19 stinasallerstrom Travel while you can stinasallerstrom.forme.se 269 321 351
20 Hanna Grinneby Hannagrinneby hannagrinneby.forme.se 259 498 626 Köping
21 Meryl Mägi Meryl Mägi merylmagi.com 245 337 494 Lund
22 Linnéa Lindblom linnealindblom linnealindblom.for.me 235 255 303 Stockholm
23 Felicia O FeliciaO - Everyday / Fashion / Modeling feliciao.se 228 368 612 Karlstad
24 Matilda Svensson Dags Att Vakna dagsattvakna.for.me 218 251 308 Stockholm
25 filippaoberg filippaoberg filippaoberg.for.me 217 452 595 Stockholm
26 twentysomethinge twentysomethinge twentysomethinge.for.me 215 336 380 Växjö
27 RababsMatlagning RababsMatlagning rababsmatlagning.for.me 211 240 315 Malmö
28 Veronika Axelsson vevvs vevvs.se 209 265 315 örebro
29 hannajohannesson hannajohannesson hannajohannesson.forme.se 206 263 283 älmhult
30 Julia Rosander Juliarosander juliarosander.forme.se 201 204 235
31 maadelleines maadelleines maadelleines.se 198 306 555 Uppsala
32 lindabohman lindabohman lindabohman.forme.se 193 307 358 Kalix
33 Cecilia Backlund CISSI cissi.for.me 189 216 898 Ekenäs
34 Sara Storbäck Sara Storbäck sarastorback.for.me 181 306 542 Vasa
35 ebbajandersson ebbajandersson ebbajandersson.for.me 179 230 278 Stockholm
36 rebeccalinnell fitnesslinnell fitnesslinnell.se 175 586 791 Helsingborg
37 Saga Ernebrink sagasvardagar sagasvardagar.for.me 172 419 549 Skinnskatteberg
38 alicestahlberg alicestahlberg alicestahlberg.forme.se 159 320 455
39 Hanna Karlsson Hannamk hannamks.se 159 239 277 Kalmar
40 Camilla Aalto Camillas camillas.forme.se 158 162 166 Finland
41 lisa grundin lisa grundin lisagrundin.forme.se 146 240 306 örebro
42 Fanny Granström fannygr.forme.se 141 168 194 Skellefteå
43 melindapadron melindapadron melindapadron.se 138 171 206 Nyköping
44 eemmacarlsson eemmacarlsson eemmacarlsson.forme.se 138 168 197 Norrtälje
45 Ensomcaroline | Skönhetsblogg Ensomcaroline | Skönhetsblogg ensomcaroline.forme.se 135 144 155 Karlstad
46 mlvz mlvz mlvz.for.me 131 205 292
47 Eize-Vide Hyvönen eizevidehyvonen eizevidehyvonen.for.me 131 150 165 Oxelösund
48 Olivia oliviajosefin oliviajosefin.forme.se 130 134 141
49 Matilda Wallin matildawallin matildawallin.se 124 193 234 Bollnäs
50 HUUSKOS HUUSKOS huuskos.forme.se 122 132 163 Stockholm
51 Maja Ljunggren Themaja themaja.for.me 119 125 197 Småland
52 Julia juliality juliality.for.me 116 129 137
53 hannasundqvist hannasundqvist hannasundqvist.forme.se 115 160 217
54 Elin Hellgren Elin Hellgren elinhellgren.forme.se 115 142 176 Gävle
55 MATILDA MATILDA - FINTESS AND HEALTH matildays.se 113 142 244 Malmö
56 lovisahammar lovisahammar lovisahammar.forme.se 112 150 219 Tidaholm
57 nwistrand nwistrand nwistrand.forme.se 111 361 677
58 Linda kjellberg Linda Kjellberg lindakjellberg.se 107 196 312 Växjö
59 Maja Lundberg majalundberg.forme.se majalundberg.se 107 200 244 Umeå
60 Annelie Birane Annelie Birane annelies.forme.se 106 121 150 Stockholm
61 juliakg juliakg juliakg.for.me 106 162 183 Stockholm
62 ragna Jonasdotter raagna.se 106 152 169 London
63 Olivia Green Olivia Green - Fristående Hudvårdskonsult Mary Kay oliviagreen.forme.se 106 111 160 örebro
64 emmahagglund emmahagglund emmahagglund.forme.se 105 115 140 örebro
65 Fanny Almén Fanny Almén fannyalmen.forme.se 104 119 129 örebro
66 josefinnyblom JOSEFIN NYBLOM josefinnyblom.se 104 110 132 Stockholm
67 RMCK - en skönhetsblogg RMCK - en skönhetsblogg rmck.for.me 99 101 112 Stockholm
68 elinajonsson elina jonsson elinajonsson.for.me 98 293 342 Södertälje
69 Magda Seger & Hedda Keszler Magda och Hedda magdahedda.se 97 110 137 Stockholm
70 Emmy Laursen emmylaursen emmylaursen.se 94 414 511 Falun
71 sofia olsson Sofia Olsson sofiaolsson.forme.se 93 168 175 Stockholm
72 saramaija saramaija saramaija.forme.se 90 349 450 Skövde
73 Bianca Bianca bianca.for.me 89 94 126 Kalmar
74 Jeffa Westlund JEFFA WESTLUND jeffa.se 89 156 169 Göteborg
75 Leyla Karabeg Leylie leylie.se 87 94 139 Norrköping
76 veronicaantonino Veronica Antonino veronicaantonino.forme.se 85 168 201 Stockholm
77 nikoninan nikoninan nikoninan.for.me 83 87 114
78 Isabella isabellamortell isabellamortell.forme.se 83 95 108 Umeå
79 miajohansson Mia Johansson - kontakt: miajohansson@live.com miajohansson.forme.se 82 84 95 Stockholm
80 idaholmqvist idaholmqvist idaholmqvist.forme.se 82 98 123 Helsingborg
81 Jenny Sandberg Jenny Sandberg jennysandberg.forme.se 82 108 143 Finland
82 Hedvig Sannar Hedvig Sannar - blogg - mode, min vardag & inredning hedvigs.nu 80 114 176 Malmö
83 Felicia Larsson felicia- sundancekid.forme.se 80 90 156 Västerås
84 josephiners josephiners josephiners.forme.se 80 93 119 Växjö
85 Juliana Flodin Juliana Flodin julianaflodin.se 79 90 138 Stockholm
86 sarabergman sarabergman sarabergman.forme.se 79 114 123 Västerås
87 frida östberg frida östberg fridaostberg.forme.se 77 97 112 Kungshamn
88 Matilda Nakev Matildanakev matildanakev.forme.se 76 97 142 Uppsala
89 melisatopic melisatopic melisatopic.for.me 75 94 114 Linköping
90 Aya Torok wusgood wusgood.for.me 74 111 177 Uppsala
91 Piezes piezes piezes.forme.se 70 122 146 Köping
92 Katarina & Cathrine dessertordisaster dessertordisaster.for.me 69 77 121 Stockholm
93 Rebecka Rebeckas rebecka.for.me 68 71 84 Kalmar
94 Madelene Jansson Fröken Jansson frokenjansson.for.me 66 88 120 Kramfors
95 Sofia Wigren sofiawigren sofiawigren.se 66 138 155 Katrineholm
96 Elins Photographs Elin Jonasson elinsphotographs.forme.se 66 69 75 Värnamo
97 Krystal Nilsen Krystal krystal.forme.se 66 74 94 Göteborg
98 malvaadele malvaadele malvaadele.forme.se 65 69 122 Uppsala
99 Rouge rouge rouge.for.me 65 72 85 Stockholm
100 Sofia Vendela Sofia Vendela sofiavendela.for.me 62 64 93 Stockholm
Laddar