About blogtop

We update the numbers every hour.
Last update: 17:05.

Unique visits
Amount of unique browsers.

Visits
Amount of visits.

Views
Amount of pageviews.

Weekly statistics

När man mäter Internettrafik så räknar man normalt antal unika webbläsare per vecka. En webbläsare är det program som du använder när du surfar på Internet. Om samma person går in 4 ggr på en och samma blogg så räknas det som ett unikt besök men 4 st olika besök. Därför skriver vi även ut "alla besök". Under ett och samma besök så kan en användare klicka runt i bloggen och då skapa flera "visningar" på ett besök.
Alla siffor kommer alltså från den senaste veckan.





Top Bloggers

Blog Unique visits Visits Views City
1 Sofia Samuelsson SofiaStarstrukk sofiastarstrukk.com 1 116 1 162 2 369 Stockholm
2 melani.se mel@ni melani.se 777 1 528 1 823 Lund
3 anniesfodmap anniesfodmap - recept och pepp om IBS och FODMAP anniesfodmap.se 576 736 1 010
4 sofiasverker sofiasverker sofiasverker.forme.se 427 456 505 örebro
5 Emma Andersson emmandersson emmandersson.forme.se 413 457 487 Mellerud
6 RababsMatlagning RababsMatlagning rababsmatlagning.for.me 348 456 588 Malmö
7 Felicia O FeliciaO - Everyday / Fashion / Modeling feliciao.se 297 394 639 Göteborg
8 fitnessinspiration fitnessinspiration fitnessinspiration.forme.se 228 262 293 Växjö
9 Maria High On Life highonlife.for.me 198 246 262
10 hannajohannesson hannajohannesson hannajohannesson.forme.se 181 213 232 älmhult
11 Julia juliality juliality.for.me 178 205 222
12 Sofie Karlstad Sofie Karlstad sofie.forme.no 150 166 319 Oslo
13 Linnéa Lindblom linnealindblom linnealindblom.for.me 147 156 181 Stockholm
14 stinasallerstrom Travel while you can stinasallerstrom.forme.se 131 157 176
15 Matilda Svensson Dags Att Vakna dagsattvakna.for.me 129 144 170 Stockholm
16 Elins Photographs Elin Jonasson elinsphotographs.forme.se 129 136 152 Värnamo
17 Meryl Mägi Meryl Mägi merylmagi.com 109 126 203 Lund
18 Linda kjellberg Linda Kjellberg lindakjellberg.se 104 176 246 Växjö
19 Elin Hellgren Elin Hellgren elinhellgren.forme.se 102 109 136 Gävle
20 Josefine Ivström josefineivstrom josefineivstrom.forme.se 82 86 97 Västerås
21 Ida Linnéa Ida Linnéa Wass | Livet som gravid idalinneawass.for.me 81 114 154 Boden
22 LOVEBYELLIS LOVEBYELLIS ellis.forme.se 80 88 106 Stockholm
23 Johanna Deltin johannadeltin johannadeltin.forme.se 79 81 82 ängelholm
24 Melissa Lindh melissalindh melissalindh.se 70 83 99 Kalmar
25 rebeccalinnell fitnesslinnell fitnesslinnell.se 65 168 285 Helsingborg
26 Camilla Aalto Camillas camillas.forme.se 64 69 76 Finland
27 Gymnasiearbete Gymnasiearbete gymnasiearbete.for.me 64 75 100 Norrköping
28 Isabelle Bergström sabelles sabelles.for.me 62 63 81 Stockholm
29 ooarven Olivia Arvén - 22 år och mamma ooarven.forme.se 61 78 95 Växjö
30 Amanda-Eleonora Hafdell Amandaeleonora amandaeleonora.for.me 59 59 66 örebro
31 emmahagglund emmahagglund emmahagglund.forme.se 58 68 76 örebro
32 Ebba Gustafsson Ebba Gustafsson ebbagustafsson.for.me 56 58 70 Kalmar
33 lisa grundin lisa grundin lisagrundin.forme.se 56 61 70 örebro
34 Katarina & Cathrine dessertordisaster dessertordisaster.for.me 53 60 65 Stockholm
35 mammatill4pojkar mammatill4pojkar mammatill4pojkar.forme.se 53 57 61 örebro
36 Hanna Bolander bolander bolander.for.me 53 56 91 Växjö
37 sara hellström sarahellstrom sarahellstrom.for.me 53 66 79 Umeå
Loading